Nadwaga i otyłość – droga do sukcesu

Nadwagę uznaje się za jedną z najbardziej popularnych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Większość osób wzmaga się z nadwagą i otyłością. Nie mowa tutaj tylko o osobach dorosłych, ale także o dzieciach i młodzieży. Zaobserwowano, że osoby, które postanowiły się odchudzić w 80 procentach powróciły do wyjściowej masy ciała sprzed odchudzania, natomiast tylko 20% osobom udało się utrzymać masę ciała na dłuższy okres. Nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej to podstawowe przyczyny wzrostu masy ciała. Aktywność odgrywa ważną rolę w naszym życiu.

Konsekwencjami otyłości i nadwagi mogą być problemy zdrowotne, objawić się u nas może cukrzyca typu 2, choroby związane z nadciśnieniem tętniczym oraz niewydolność serca. Dużo z nas zastanawia się jak schudnąć i zgubić kilka kilogramów. Pierwszym krokiem, aby przyspieszyć proces odchudzania jest pozbycie się pożywienia, które doprowadziło nas do takiego stanu. Powinnyśmy unikać słodyczy, jedzenia typu fast food, tłustych wędlin oraz napojów gazowanych. Należy zamienić je na zwykłą wodę niegazowaną, przyspieszy ona proces odchudzania.

Inne sposoby na ochudzanie to suplementy. Stosuje je znacznie większa ilość osób, ale czy jest to zdrowe dla naszego organizmu? Wszystko zależy od suplementów, które spożywamy. Przede wszystkim powinny być legalne i zatwierdzone przez EFSA lub przez inne jednostki zajmujące się bezpieczeństwem żywieniowym środków wspomagających odchudzanie. Jeżeli suplementy będą zdrowe dla naszego organizmu, nic nam nie będzie. Ale nie okłamujmy się, suplementy to nie wszystko. Mają one na celu przyśpieszyć lub wspomóc ochudzanie. Jednak, aby schudnąć bezpiecznie i utrzymać obniżoną masę ciała, musi nastąpić zmiana stylu życia i sposobu żywienia. Skuteczne odchudzanie nie wymaga konkretnej diety, jedyne co przynosi efekty, to zasada: Jedz mniej, ruszaj się więcej.
Chodzi o to, że ilość spalonych kalorii musi być wyższa niż kalorie spożywane. Istotna jest odpowiednia aktywność fizyczna przystosowana do twoich możliwości. Zwiększenie jej jest integralną częścią programu odchudzania. Istnieją też różne aplikacje pomagające w monitorowaniu ćwiczeń.
Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel, zmotywuj się i walcz !

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nadwaga. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *